Kolej, bezpieczeństwo i Buri

P10603781Jak już informowaliśmy, wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 w Cieszynie zorganizowane zostało przez nasz portal spotkanie z młodzieżą, na którym zaproszone osoby z kolejowych instytucji przedstawiły uczniom informacje o nadchodzących zmianach czekających mieszkańców miasta wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. Prelekcję otworzył Ryszard Macura, Burmistrz Miasta Cieszyna.


Łącznie w spotkaniu udział wzięło niemal 200 uczniów placówki, zarządzanej przez dyrektor Grażynę Jabłońską. Uczniowie i grono nauczycielskie zostali poinformowani o nowościach dotyczących mieszkańców miasta wraz z wprowadzeniem od przyszłej niedzieli nowego rozkładu jazdy pociągów. Szczególny nacisk położono na przywrócenie po sześciu latach przerwy, poprzez umowę o współpracy pomiędzy Kolejami Śląskimi a Českych Drahami, kursowania pociągów w międzynarodowej relacji Cieszyn – Frydek-Mistek.

Zdzisława Małkiewicz z PKP PLK S.A. – Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu, odpowiedzialna w tej strukturze za kampanię ”Bezpieczny Przejazd” za pomocą przygotowanych filmów i animacji w ciekawy sposób przedstawiła uczniom wszelkie zagrożenia związane z zachowaniem się w pobliżu torów kolejowych, jaki i na przejazdach. O konsekwencjach niepożądanych i niebezpiecznych zachowań na terenach kolejowych przestrzegał najmłodszych mieszkańców Cieszyna Aleksy Cieślik, rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach.

Największym zainteresowaniem młodzieży cieszył się jednak najbardziej nietypowy funkcjonariusz obecny na spotkaniu, czyli pies Buri, przywieziony przez funkcjonariuszy posterunku SOK w Czechowicach-Dziedzicach. Jak skuteczną bronią w działaniach takich służb jak SOK są psy najlepiej ilustruje fakt z początku tego tygodnia, gdy kolega Buriego, Urwis znacznie przyczynił się do ujęcia przez funkcjonariuszy sprawcy kradzieży sieci nad jednym z torowisk.

Jest nam niezmiernie miło, że cieszyńską placówkę odwiedził w tym czasie Ryszard Macura, burmistrz miasta Cieszyna, który przed rozpoczęciem prelekcji powiedział do zebranych: – Za kilka dni uruchomione zostaną kolejowe połączenia międzynarodowe z naszego miasta. To dla nas dobra wiadomość, ale dzięki takim spotkaniom warto również przedstawić zasady zachowań panujące w miejscach, gdzie znajdują się linie kolejowe. Bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta jest najważniejsze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *