Wychodzimy z portalu

SIT - reklama 1Korzyści i zagrożenia wynikające z uruchomienia po sześciu latach regularnych kolejowych połączeń pasażerskich linią numer 190 w Cieszynie oraz zasady zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas przebywania na torach kolejowych (np. na przejeździe kolejowym) oraz w ich pobliżu będą głównymi tematami jutrzejszego spotkania z uczniami cieszyńskiej Szkoły Podstawowej nr 1. Miło nam poinformować, że organizatorem spotkania jest Silesia Info Transport.


Jutrzejsze spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 10, organizujemy wraz z Ryszardem Macurą – Burmistrzem Miasta Cieszyna, Kolejami Śląskimi, Zakładem Linii Kolejowych w Sosnowcu, Strażą Ochrony Kolei i Dyrekcją SP 1 w Cieszynie. Bo do tej placówki uczęszczają głownie uczniowie zamieszkujący dzielnicę Mała Łąka przez którą będą przejeżdżać pociągi po wznowieniu połączeń pomiędzy Polską i Czachami. Podczas prezentacji pokazane zostaną korzyści dla miasta wynikające z uruchomienia przez Koleje Śląskie i Česke Drahy korzyści z regularnej komunikacji kolejowej międzynarodowej.

Z drugiej strony jesteśmy winni uczestnikom informację o zagrożeniach płynących z powrotu pociągów do tej dzielnicy i to w sile 12 przejazdów dziennie. Dlatego odbędzie się także prelekcja w ramach prowadzonej przez PKP PLK S.A. kampanii „Bezpieczny Przejazd”.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że udało się nam wyjść z propagowaniem transportu kolejowego poza ramy samego portalu. Pasja to pasja, ale warto również propagować świadomość, że kolej choć piękna, potrafi być zagrożeniem. To nie ostatnie takie spotkanie, ponieważ w przyszłym tygodniu organizujemy kolejne, o czym również powiadomimy jak tylko dopięte zostaną wszystkie szczegóły.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *