Kłopoty w Soli i nie tylko

Zwalone drzewa uniemożliwiają aktualnie komunikację kolejową na linii S5 Zdjęcie: Internet
Zwalone drzewa uniemożliwiają aktualnie komunikację kolejową na linii S5
Zdjęcie: Internet

Silne podmuchy wiatru oraz zwalone drzewa paraliżują od rana komunikację kolejową na linii S5. Aktualnie Koleje Śląskie muszą organizować zastępczą komunikację autobusową na odcinku Żywiec – Węgierska Górka i Sól – Zwardoń. Nie wiadomo jeszcze, kiedy sytuacja wróci do normy.


Pierwsze problemy mieliśmy w Czechowicach-Dziedzicach, jednak tam udało się nam z półgodzinnym opóźnieniem wysłać pociąg 49711 relacji Katowice – Zwardoń w dalszą drogę. Niestety, skład dojechał tylko do Soli, a stamtąd do stacji docelowej ruch paraliżują zwalone drzewa, stąd konieczność organizacji komunikacji autobusowej. Niestety, w tym samym czasie doszło do zerwania trakcji na odcinku Żywiec – Węgierska Górka i tam też musimy wysłać autobusy – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Również na linii S1 pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami na odcinku Gliwice – Zabrze. Tym razem to nie za sprawą aury, a zarządcy infrastruktury, który prowadzi awaryjne prace na tym szlaku. Pociągi zmuszone są do kursowania wahadłowo tylko po jednym torze, co powoduje opóźnienia rzędu 10 – 15 minut.

One comment

  1. Dziś tam miałem służbe i w Radziechowym Wieprzu sieć wisi na 200 metrach, wysięgniki z słupów połamane a więc problemy jeszcze potrwają.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *