Utrudnienia komunikacyjne w regionie

elfZ przykrością informujemy, że sprawdziły się przewidywania meteorologów, odnośnie silnego wiatru w województwie śląskim. Połamane drzewa znajdujące się na torach, a także awarie sieci trakcyjnej utrudniają ruch pociągów w naszym regionie.


Jak informują Koleje Śląskie, z samego rana, na odcinku Katowice Ligota – Orzesze, została wprowadzona Zastępcza Komunikacja Autobusowa (ZKA). Wszystko za sprawą powalonego drzewa. W chwili obecnej ruch na liniach S7 (Katowice – Racibórz) i S71 (Katowice – Wodzisław Śląski) odbywa się już bez większych zakłóceń.

Niestety, kilka minut temu śląski przewoźnik poinformował, że na odcinku Gliwice- Zabrze zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa z powodu awarii sieci trakcyjnej. W związku z tym pociągi kursujące od linii S1 (Gliwice – Częstochowa) mogą być opóźnione.

Prosimy o sprawdzanie na bieżąco komunikatów dotyczących aktualnej sytuacji na szlakch kolejowych w województwie. .

One comment

  1. Każdy usługodawca, sprzedawca czy inny badylarz dba o swój interes w ten sposób że jak ktoś jemu psuje markę, zagraża biznesowi np. gdy ktoś odstrasza, zniechęca po przez swoje zachowania, atmosferę itd to ten któremu zależy na klientach robi wszytko aby temu zapobiec a KŚ nic nie wnoszą roszczeń do PLK za brak należytego utrzymania szlaku czyli powycinania drzew w skrajni torów po przez to KŚ tracą pasażerów i są powodem oskarżeń dla tego że są przewoźnikiem a nie własicielem torów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *