Dłuższe perony w Dąbrowie Górniczej

P1020650

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą obecnie remont peronów na stacji kolejowej Dąbrowa Górnicza. Dzięki inwestycji zarządcy infrastruktury, pasażerowie korzystający z peronów otrzymają do dyspozycji między innymi nowe ławki, kosze czy tablice informacyjne. Na koniec przebudowy, pojawić ma się zadaszona poczekalnia, która będzie służyć pasażerom przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym.


Jak widać na zmieszczonych zdjęciach, większa część peronu otrzymała już nową nawierzchnię. Niemal na całej jego długości pojawiła się już także zabudowa z płyt krawędziowych oraz pasa dotykowego dla osób niewidomych i słabo widzących. Prowadzony remont obejmuje także zabudowę nowych zadaszeń peronowych oraz montaż instalacji nagłośnieniowej do zapowiedzi megafonowych. Lifting przejdzie także instalacja oświetleniowa.

Niedługo powinna pojawić się kontenerowa poczekalnia.

Planujemy także zabudowę na początku peronu kontenerowej poczekalni o powierzchni około 65 metrów kwadratowych, która będzie służyła podróżnym szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Poczekalnia będzie wyposażona w klimatyzację, ławki oraz instalację nagłośnieniową. – informował jakiś czas temu Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Na peronie zabudowany zostanie również system monitoringu. Szacunkowy koszt inwestycji to około 700 tysięcy złotych. Zgodnie z planem, wszystkie prace powinny zakończyć się do końca 2015 roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *