Bank upadł, karty sprzedają dalej

DSC_0292Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, znanego szerzej jako SK Bank. W poniedziałek KNF wystąpiła do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości banku, a wszystkie jego placówki na terenie całego kraju zostały zamknięte. Decyzja ma tyle wspólnego z naszym regionem, że w 5 placówkach tegoż banku w województwie śląskim otwarte były Punkty Obsługi Klienta KZK GOP, gdzie można było nabyć karty ŚKUP. Komunikacyjny Związek Komunalny GOP potwierdza, że od dnia 21 listopada 2015 roku nieczynnych jest 5 Punktów Obsługi Klienta zlokalizowanych w lokalach SK Banku.


Największy organizator komunikacji zbiorowej w województwie zapewnia, że pasażerowie nie poniosą z racji takiego obrotu sprawy żadnych konsekwencji, podając jednocześnie adresy miejsc, gdzie aż do odwołania kart ŚKUP nie będzie można kupić. 35 z 40 Punktów Obsługi Klienta znajduje się w salonach Kolporter S.A. i ich funkcjonowanie odbywa się bez zakłóceń. W związku z tym, że Punkty Obsługi Klienta w lokalach SK Banku będą zamknięte do odwołania, KZK GOP prosi o korzystanie z punktów zlokalizowanych w salonach Kolporter, podając adresy położonych najbliżej zamkniętych aktualnie POK.

Punkty Obsługi Klienta (POK) zlokalizowane najbliżej nieczynnych punktów obsługiwanych przez SK Bank:

1. Nieczynny POK w Bytomiu (Rynek 22) → najbliższy POK – Bytom, ul. Piekarska 5, salon Kolporter (najbliższy przystanek: Bytom Kościół św. Trójcy)

2. Nieczynny POK w Dąbrowie Górniczej (ul. K. Adamieckiego 11a/1) → najbliższy POK – Dąbrowa Górnicza, ul. 3 Maja 16, salon Kolporter (najbliższy przystanek: Dąbrowa Górnicza Sienkiewicza)

3. Nieczynny POK w Gliwicach (ul. Zwycięstwa 4) → najbliższy POK – Gliwice, ul. Pod Murami 4, salon Kolporter (najbliższy przystanek: Gliwice Górnych Wałów)

4. Nieczynny POK w Katowicach (ul. T. Kościuszki 23) → najbliższy POK – Katowice, ul. Przemysłowa 3 (CH Belg), salon Kolporter (najbliższy przystanek: Katowice Krasińskiego)

5. Nieczynny POK w Sosnowcu (ul. Modrzejowska 22) → najbliższy POK – Sosnowiec, ul. 1 Maja 6, salon Kolporter (najbliższy przystanek: Sosnowiec Ostrogórska)

Informacja o miejscu odbioru kart, których punktem odbioru miały być zamknięte Punkty Obsługi Klienta zostanie podana przez KZK GOP do wiadomości na Portalu Klienta w najbliższym możliwym terminie. Jednocześnie organizator przewozów przeprasza za powyższe komplikacje i zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by zminimalizować uciążliwości w zamawianiu i odbieraniu kart ŚKUP.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *