Nowa promocja na EIC do Katowic

ED250, Katowice
ED250, Katowice

Najpierw była zła informacja w postaci likwidacji cenowej promocji na odcinku Katowice – Warszawa, a teraz płyną dobre wieści ze strony narodowego przewoźnika. O co chodzi? PKP Intercity obniża cennik ekspresów kursujących pomiędzy Warszawą a Katowicami. Teraz pasażerowie wybierający podróż pociągami Express InterCity za bilet płacą o blisko 20% mniej. Dodatkowo, na kupujących w przedsprzedaży czekają bilety już od 49 zł.


13 listopada bieżącego roku PKP Intercity obniżyło podstawowy cennik podróży pociągami Express InterCity (EIC) na trasie Warszawa – Katowice – Warszawa. Teraz, bilet w klasie 2. – bez zniżek i upustów – kosztuje 109 zł (dotychczas 129 zł), a w klasie 1 – 142 zł (dotychczas 168 zł). Dodatkowo, zgodnie z zasadą Wcześniej = Taniej, przewoźnik pasażerom kupującym z wyprzedzeniem oferuje pulę biletów już od 49 zł. Po wyczerpaniu puli, przedsprzedaż jest prowadzona z kolejnymi rabatami w wysokości 30%, 20% lub 10%. Zarówno od cennika podstawowego, jak i promocyjnych biletów, odliczane są zniżki ustawowe.

Śląsk to dla nas istotny rynek. Widzimy tam potencjał rozwoju i możliwość walki o pasażera. Na bieżąco analizujemy wyniki przewozowe i finansowe na poszczególnych połączeniach, na tej podstawie przygotowujemy kolejne oferty handlowe i promocje – mówi Jacek Leonkiewicz, prezes zarządu PKP Intercity

Pasażerowie przyzwyczaili się do szukania najlepszych okazji i biletów za 49 zł w ofercie Super Promo czy Biletowa Czwartkomania. Obniżenie cennika podstawowego to oferta skierowana do tych osób, które decydują się na podróż nawet w ostatniej chwili – dodaje Leonkiewicz.

Obecnie pomiędzy Warszawą a Katowicami kursuje 17 pociągów PKP Intercity, z czego 6 kategorii Express InterCity. Od nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie 13 grudnia, pociągi Pendolino dojadą także do Gliwic, Zabrza i Bielska-Białej. Dodatkowo, pasażerowie z Katowic będą mieli również możliwość podróży najnowszymi nabytkami PKP Intercity – Flirt3 i PesaDART.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *