Raciborski dworzec zostanie przebudowany

Już w 2017 roku, nowe pociągi będą odjeżdżać z "nowego" dwroca
Już w 2017 roku, nowe pociągi będą odjeżdżać z „nowego” dwroca

16 listopada, w Urzędzie Miasta w Raciborzu, podpisany został list intencyjny w sprawie przebudowy raciborskiego dworca kolejowego. Dokumenty podpisane zostały przez Prezydenta Miasta Racibórz Mirosława Lenka oraz Dyrektora Regionalnego Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Katowicach Mariusza Kmera.


Podpisanie listu intencyjnego jest kolejnym etapem przedsięwzięcia. Kolejnym krokiem będzie podpisanie porozumienia pomiędzy miastem a PKP, do którego ma dojść jeszcze w grudniu. Prace mają ruszyć już w przyszłym roku, a Raciborzanie będą mogli korzystać z nowego dworca w 2017 roku. Obiekt ma być w pełni funkcjonalny i dysponować miejscami parkingowymi.

Według wstępnie zaakceptowanej koncepcji po przebudowie obiekt będzie dwukondygnacyjny. Na parterze znajdą się pomieszczenia obsługi ruchu pasażerskiego oraz powierzchnie przeznaczone do użytku komercyjnego. Na pierwszym piętrze natomiast znajdą się pomieszczenia, które urząd chce przeznaczyć pod działalność własnych jednostek.

Dobre wieści płyną również w sprawie „Halinki”. Lokomotywa ma przejść lifting, którego od tak dawna bardzo już potrzebuje.

Historia remontu dworca w Raciborzu ciągnie się już od dłuższego czasu. PKP S.A. pierwotnie chciało sprzedać swoją nieruchomość, jednak chętnych odstraszyła cena, jaką Polskie Koleje Państwowe chciały otrzymać. Następnie, dworzec miało przejąć miasto. Koniec końców, raciborski budynek dworcowy pozostanie w rękach obecnego właściciela i zostanie przebudowany zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami europejskimi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *