Nowe Solarisy już w Katowicach

Fot. PKM Katowice
Fot. PKM Katowice

W lipcu bieżącego roku, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach, podpisało umowę z firmą Solaris Bus & Coach, na dostawę 20 sztuk, fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów. Zgodnie z ustaleniami, wszystkie pojazdy powinny do końca roku pojawić się w stolicy województwa śląskiego. Jak poinformowali nas przedstawiciele katowickiego przedsiębiorstwa, wszystko jest na dobrej drodze, aby tak się właśnie stało.


Obecnie, PKM Katowice Sp. z o.o. jest w trakcie odbioru pierwszej partii autobusów Solaris Urbino 18. W Katowicach znajduje się już 5 sztuk autobusów przegubowych, marki Solaris Bus & Coach.

Planujemy, iż do końca grudnia bieżącego roku, wszystkie nowo zakupione pojazdy będą gotowe do obsługi linii komunikacyjnych na terenie naszego regionu – wyjaśnia Fryderyk Mazur, Specjalista ds. kontroli technicznej PKM Katowice Sp. z o.o.

Aktualnie władze PKM-u nie dokonały jeszcze przydziału autobusów na poszczególne linie, a o tym jakie korzyści odniosą katowiczanie z racji pojawienia się tego taboru napiszemy w najbliższych dniach.

One comment

  1. Jestem ciekawy, czy oprócz katowiczan – którzy niewątpliwie odniosą korzyści z wprowadzenia nowych autobusów – również mieszkańcy innych miast regionu – np. chorzowianie, świętochłowiczanie, rudzianie i zabrzanie będą mogli liczyć na korzyści? Chodzi mi o to, czy zabytkowe Ikarusy znikną z tras linii 7 i 130, czy też dalej będziemy musieli się z nimi męczyć. Słyszałem dzisiaj rozmowę dwóch pań w autobusie linii 23. Córka jednej z pań stwierdziła, że lepiej żeby na przystanek podjechał stary autobus zamiast nowego. Na pytanie – dlaczego – odpowiedziała, że w starym jest więcej powietrza 🙂 Dziecku można wybaczyć niewiedzę 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *