Bo pociąg musi być czysty

DSC_0247

Pociągi jeżdżą brudne – skarżą się pasażerowie, korzystający z usług spółki Koleje Śląskie. Problem czystości składów śląskiego przewoźnika pojawia się nie po raz pierwszy. Brud na pociągach kumuluje się tygodniami, przez co nawet nowe bądź prawie nowe składy, nie zachęcają do podróży. Co na to Koleje Śląskie?


Nie tylko niewystarczająca ilość własnych pociągów, ale także a może i przede wszystkim, brak własnego zaplecza technicznego to największy problem Kolei Śląskich.

Niestety, zewnętrzne mycie pociągów pozostaje jedną z największych bolączek Kolei Śląskich ze względu na brak własnego zaplecza. W obecnej chwili nasze pociągi są myte przede wszystkim na terenie bazy PR w stacji Częstochowa – wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Problem stanowi jednak fakt, że nie jest to myjnia całoroczna, a ze względu na prowadzone prace modernizacyjne w infrastrukturze, Koleje Śląskie nie zawsze mają do niej dostęp. Dodatkowo, z uwagi na kwestie techniczne pociągi mogą być myte z zewnątrz tylko wtedy, gdy temperatura otoczenia wynosi ponad 4 °C.

Dlatego też Koleje Śląskie dokładają wszelkich starań, by jak najszybciej sfinalizować rozmowy na temat dzierżawy bazy w Katowicach przy ul. Raciborskiej – dodaje rzecznik.

Wnętrze też z problemami

Burd z zewnątrz, ale także i wewnątrz. Niestety jakby tego było mało, również i w środku pociągi spółki Koleje Śląskie często wyglądają nie tak jak powinny. Skala problemu nie jest może tak poważna jak w przypadku czystości zewnętrznej, jednak pasażerowie skarżą się i w tym przypadku. Największym problemem jest fakt, że na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być czyste, jednak gdy przyjrzymy się bliżej i zajrzymy w różne zakamarki, to możemy spotkać niezliczoną ilość kurzu i brudu.

Sprzątaniem pociągów wewnątrz zajmują się pracownicy Kolei Śląskich. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze udaje nam się wyczyścić pojazdy na tyle, aby spełnić oczekiwania wszystkich pasażerów. Możemy jednak zapewnić, że nasi pracownicy robią wszystko, aby możliwie jak najwięcej naszych pojazdów jeździło jak najczystszymi – tłumaczy Michał Wawrzaszek.

Może pojazdy należy sprzątać częściej?

Zespoły pracowników odpowiedzialnych za czyszczenie jednostek wewnątrz pracują 7 dni w tygodniu. Pojazdy czyści się codziennie i ma to miejsce m.in. w Łazach, Gliwicach, Rybniku, Częstochowie, Żywcu i Bielsku Białej – dodaje rzecznik.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *