Kiedy śląski przetarg na tabor?

EN75-004, Koleje Śląskie
EN75-004, Koleje Śląskie

Podczas gdy w sąsiednich województwach podpisywane są umowy z producentami pociągów, na Śląsku wciąż zastanawiamy się, kiedy w końcu zostanie ogłoszony wspólny przetarg Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Kolei Śląskich na zakup nowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych. Pytanie to w dalszym ciągu pozostaje bez konkretnej odpowiedzi.


Województwo opolskie wybrało Impulsy, województwo mazowieckie Acatusy, a co wybiorą władze naszego regionu? Jest to pytanie, które nurtuje nie tylko pasażerów. Jednak ważniejszą w tej chwili kwestią, dla wszystkich, jest termin ogłoszenia przetargu na nowe jednostki.

Na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie podać dokładnej daty ogłoszenia przetargu – zamówienia publiczne rządzą się swoimi prawami i ustalenie wszystkich szczegółów i dopełnienie niezbędnych formalności w tym zakresie wymaga czasu – wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Mamy już listopad, a pierwsze zapowiedzi i zapewnienia mówiły o czerwcu, lipcu. Minęły wakacje, wrzesień przeleciał szybko, październik razem z nim, a przetargu jak nie było tak nie ma. Ostatnio natomiast pojawiły się doniesienia, że przetarg zostanie ogłoszony najpóźniej do 15 grudnia. Zobaczymy…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *