Kiedy śląski przetarg na tabor?

EN75-004, Koleje Śląskie
EN75-004, Koleje Śląskie

Podczas gdy w sąsiednich województwach podpisywane są umowy z producentami pociągów, na Śląsku wciąż zastanawiamy się, kiedy w końcu zostanie ogłoszony wspólny przetarg Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Kolei Śląskich na zakup nowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych. Pytanie to w dalszym ciągu pozostaje bez konkretnej odpowiedzi.


Województwo opolskie wybrało Impulsy, województwo mazowieckie Acatusy, a co wybiorą władze naszego regionu? Jest to pytanie, które nurtuje nie tylko pasażerów. Jednak ważniejszą w tej chwili kwestią, dla wszystkich, jest termin ogłoszenia przetargu na nowe jednostki.

Na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie podać dokładnej daty ogłoszenia przetargu – zamówienia publiczne rządzą się swoimi prawami i ustalenie wszystkich szczegółów i dopełnienie niezbędnych formalności w tym zakresie wymaga czasu – wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Mamy już listopad, a pierwsze zapowiedzi i zapewnienia mówiły o czerwcu, lipcu. Minęły wakacje, wrzesień przeleciał szybko, październik razem z nim, a przetargu jak nie było tak nie ma. Ostatnio natomiast pojawiły się doniesienia, że przetarg zostanie ogłoszony najpóźniej do 15 grudnia. Zobaczymy…

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *