Pierwsze „Skarbki” w akcji

Fot. Tramwaje Śląskie
Fot. Tramwaje Śląskie

Dzisiaj, pierwsze dwa nowe wagony “Skarbek” zostały skierowane do obsługi ruchu pasażerskiego. Obsługują linię nr 5, kursującą między Bytomiem a Zabrzem. Ostatni wagon firma Modertrans z Poznania dostarczy Tramwajom Śląskim w połowie listopada, a nie jak pierwotnie planowano, do końca października.


Spośród 12 zakupionych przez Tramwaje Śląskie dwukierunkowych wagonów nazwanych “Skarbkami”, firma Modertrans Poznań dostarczyła już do zajezdni w Bytomiu 11 wagonów. 2 z nich przechodzą odbiory techniczne, a 2 kolejne przejechały już do zajezdni w Będzinie, gdzie stacjonować będzie ich docelowo 5.

Ostatni wagon z Poznania ma zostać dostarczony do Bytomia pod koniec przyszłego tygodnia, a po zakończeniu odbiorów będziemy mogli mówić o zrealizowaniu tego zadania – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Od dzisiaj dwa “Skarbki” będą codziennie obsługiwać linię nr 5 w relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Zabrze Zaborze pętla. Pierwszy Skarbek wyjechał na trasę z zajezdni w Bytomiu Stroszku punktualnie o godzinie 4:00, a drugi 5 minut później.

Zakup tych wagonów jest elementem etapu II Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *