Elektroniczne bilety już w użyciu

2400Od listopada w pojazdach KZK GOP można używać elektronicznych biletów okresowych zapisanych na karcie ŚKUP. Bilet można kupić w punktach sprzedaży lub przez Internet oraz za pośrednictwem Portalu. Poniżej prezentujemy skróconą instrukcję zamieszczoną przez przewoźnika jak z tej innowacji korzystać. Warto jednak pamiętać, że środkami zgromadzonymi na koncie karty ŚKUP można płacić za kupno biletów wyłącznie w Punktach Obsługi Pasażera, automatach biletowych oraz Punktach Obsługi Klienta. Kupując bilet przez Portal Klienta, istnieje możliwość zapłaty wyłącznie przelewem z konta bankowego. 


Punkty dystrybucji

Elektroniczne bilety można nabyć w czterdziestu Punktach Obsługi Klienta oraz siedmiu Punktów Obsługi Pasażera. Na miejscu wystarczy pracownikowi powiedzieć, jaki bilet chcemy kupić, obsługujący poprosi o kartę i zapisze na niej żądany rodzaj biletu. W punktach można płacić zarówno gotówką, jak i kartami płatniczymi.

Portal Klienta KZK GOP 

Jeśli pasażer posiada już kartę, może zalogować się na swoje konto, używając jej numeru jako loginu (numer karty to ciąg szesnastu cyfr umieszczonych na jej awersie, nad nazwiskiem) oraz hasła. Hasło użytkownik nadaje sam, podczas odbioru karty (zarówno login, jak i hasło może zostać zmienione na Portalu Klienta KZK GOP). Po zalogowaniu pojawi się ekran, na którym będą widoczne szczegóły konta oraz dostępne opcje. Po kliknięciu linku „Kup bilet” pojawią się kolejne opcje wyboru – od biletów 90-dniowych do 24-godzinnych oraz wersje z limitem przejazdów oraz bez limitu przejazdów. Po wyborze odpowiedniego biletu, system przekieruje użytkownika do opcji płatności. Po opłaceniu transakcji, bilet pojawi się na koncie karty.

Uwaga! Trzeba pamiętać, że aby bilet został odczytany w systemie, kartę należy przyłożyć do elementu infrastruktury ŚKUP, np. do czytnika w autobusie.

Jak używać? 

Zgodnie z zapisami taryfy KZK GOP, aby opłacić przejazd, muszą być spełnione dwa warunki:

  • na karcie musi znajdować się ważny bilet okresowy,
  • użytkownik przy wejściu do autobusu jest zobowiązany przyłożyć kartę do czytnika.

Karta działa zbliżeniowo, wystarczy przyłożyć ją do pola oznaczonego na czytniku na 1-2 sekundy. Prawidłowy odczyt karty, urządzenie zasygnalizuje sygnałem dźwiękowym oraz zapaleniem się zielonej lampki. Przykładanie karty przy wyjściu z pojazdu jest dobrowolne. Warto jednak o tym pamiętać, ponieważ osoby, które będą tę czynność wykonywać regularnie, przy zakupie kolejnego biletu okresowego otrzymają cenę promocyjną – z 5-procentowym rabatem. Jednocześnie informujemy, że podczas kontroli biletów kontrolerzy widzą zakodowany na karcie bilet. W przypadku gdy w pojeździe pojawi się problem techniczny, np. z czytnikami, bilet zapisany na karcie jest ważny i upoważnia do przejazdu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *