W Chorzowie wznowili prace

Prace zostały wznowione
Prace w Chorzowie zostały wznowione

Dotychczasowy wykonawca prac na chorzowskim Rynku będzie kontynuował realizację zadania. Ostatecznie we wtorek, Tramwaje Śląskie S.A. i konsorcjum firm Balzola Polska sp. z o.o. i Construcciones y Promociones Balzola Sociedad Anonima porozumiały się w sprawie przeprowadzenia przez wykonawcę dodatkowych prac zabezpieczających torowisko i podpisały aneks do umowy.


Według Tramwajów Śląskich w trakcie negocjacji opracowane zostały rozwiązania technologiczne, wzmacniające konstrukcję torowiska oraz system monitorowania jego stanu, nad którymi pracowali wspólnie inżynierowie reprezentujący zamawiającego i wykonawcę, inżynier kontraktu oraz projektant.

Opracowany został plan, który zakłada, iż na zbudowanych już fragmentach torowisk, wykonawca, w celu ich zabezpieczenia, wykona dodatkowe odwodnienie i drenaż zabezpieczający konstrukcję – wyjaśnia Dyrektor ds. Inwestycji Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Bywalec.

Przedstawiciele Tramwajów Śląskich S.A. i konsorcjum firm Balzola podpisali aneks do umowy, określający m.in. ostateczny termin zakończenia prac. Wykonawca ma czas na zrealizowanie prac dodatkowych oraz dokończenie realizacji inwestycji do 15.12.2015 r. Realizacja zadania w tym terminie oznacza spełnienie jednego z warunków do otrzymania unijnego dofinansowania dla tej inwestycji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *