Procedura środowiskowa rozpoczęta

Fragment linii nr 1 pomiędzy Katowicami a Katowicami Zawodziem
Fragment linii nr 1 pomiędzy Katowicami a Katowicami Zawodziem

PKP PLK złożyła do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach pismo w sprawie wydania decyzji środowiskowej dotyczącej projektu pt. „Przebudowa/budowa linii kolejowych na odcinku Katowice Szopienice Południowe – Katowice”. Oznacza to, zarządca infrastruktury kolejowej rozpoczął działania w celu realizacji olbrzymiego, wartego ponad 4 miliardy złotych, projektu modernizacji międzynarodowego szlaku kolejowego E 65 na odcinku Będzin Miasto – Zebrzydowice.


Zakres przedsięwzięcia obejmuje linie kolejowe numer 1,137,138,139 i 656. Organem właściwym do wydania decyzji jest Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach, natomiast organem zobowiązanym do wydania opinii w tej sprawie jest także Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach.

Ponadto, wszyscy zainteresowani w sprawie tego projektu mogą składać swoje opinie. W formie pisemnej jako korespondencję na adres siedziby RDOŚ (ul. Dąbrowskiego 22, 40-032 Katowice) lub ustnie w formie wpisu do protokołu w siedzibie RDOŚ. Termin składania opinii upływa 17 listopada.

One comment

  1. Uwierzę jak zobaczę! To moc roboty na zapuszczonym odcinku. Po drodze cztery wiadukty nad ulicami: Kościuszki, Francuską, Damrota i Murckowską. Murckowska to raczej tunel…
    Roboty huk!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *