Xcity Investment zaprasza do rokowań

Wizualizacja dworca PKP w Katowicach od strony ul. Andrzeja
Wizualizacja dworca PKP w Katowicach od strony ul. Andrzeja
29 października, Xcity Investment ogłosiło zaproszenia do rokowań na wybór inwestorów dla nowych projektów deweloperskich. Spółka zamierza zrealizować w sumie 15 nowych inwestycji na terenie całej Polski, z czego trzy w województwie śląskim – w Katowicach, Bieslku-Białej i Chorzowie.


W ramach przyszłych inwestycji utworzona ma zostać zabudowa komercyjna, która w zależności od konkretnego projektu będzie pełniła funkcję handlową, biurową, hotelową czy nawet mieszkaniową. Inwestycje w Kłodzku i Katowicach przewidują dodatkowo budowę dworców kolejowych. Łączna szacunkowa wartość wszystkich 15 projektów po zrealizowaniu wynosi ok. 630 mln EUR.

Mimo stosunkowo krótkiego okresu działalności, Xcity Investment funkcjonuje naprawdę prężnie. Dowodzą tego m.in. uruchomione dzisiaj postępowania na wybór inwestorów dla kilkunastu projektów – mówi Maciej K. Król, prezes Xcity Investment. – W sumie do 2018 r. chcemy realizować ponad 40 inwestycji deweloperskich. Xcity ma szansę stać się jednym z największych deweloperów na polskim rynku – dodaje.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *