Powrót po zmianie specyfikacji

Dzisiaj w Cieszynie
Cieszyn, ul. Poprzeczna. Dzisiejsze przedpołudnie.

Dzisiaj rozpoczęły się prace remontowe na liniach kolejowych numer 90 i 190 w okolicach Cieszyna. W ich trakcie ma zostać poprawiona jakość infrastruktury na tych szlakach. Planowana jest m. in. wymiana zużytych podkładów, szczególnie w okolicach uczęszczanych  przejazdów kolejowych oraz rozjazdów. Jutro także spodziewane jest wznowienie robót przy przebudowie peronów na dworcu kolejowym w Cieszynie.


Dzisiaj ekipy remontowe zajęły się odnowieniem stanu przejazdów kolejowych w rejonie Małej Łąki. Planowane jest również wykonanie podobnych poprawek na rozjazdach w ciągu linii 190 w związku z przewidywanym od grudnia wznowieniem ruchu pasażerskiego pomiędzy polską i czeską częścią Cieszyna.

Jutro natomiast nastąpi wznowienie prac przy przebudowie peronów na cieszyńskim dworcu kolejowym. Zarząd Linii Kolejowych w Sosnowcu postanowił zmienić specyfikację zamówienia, w związku z zapytaniami dotyczącymi zakresu prac ze strony tutejszych władz powiatowych i miejskich. O szczegółach tych zmian postaramy się poinformować wkrótce, według nieoficjalnych informacji platformy na cieszyńskim dworcu mają być wyższe niż założona w pierwotnych planach wysokość 30 centymetrów.

One comment

  1. Warto było zrobić mały szum na tym forum,w końcu każdy widział że coś z tymi peronami jest nie tak , że efekt końcowy będzie mizerny po remoncie,dokładnie taki jak przed nim.Dobrze że poszli po rozum do głowy,nie wszystko jeszcze stracone,brawo Panowie z Zarządu LK.Dziękujemy również władzom powiatowym i miejskim z Cieszyna ,że w porę zainterweniowali.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *