Zmiany rozkładowe Kolei Śląskich

elfJak informują na swojej stronie Koleje Śląskie, od 1 listopada czeka nas kilka zmian w rozkładzie jazdy. Komunikat ten dotyczy przede wszystkim linii S7 (Katowice – Racibórz) i S71 (Katowice – Wodzisław Śląski), a także linii S1 (Gliwice – Częstochowa), na której od 9 listopada zmieni się godzina odjazdu ostatniego pociągu z Częstochowy.


Od 1 listopada pociągi znów będą dojeżdżać do stacji Wodzisław Śląski. Co prawda prace związane z rewitalizacją linii kolejowej nr 158 będą trwały nadal, jednak ich zakres będzie mniejszy i pozwoli na przywrócenie kursowania pociągów na odcinku Wodzisław Śląski Radlin – Wodzisław Śląski.

Pozostając w temacie linii 158, zgodnie z informacjami przekazanymi przez Koleje Śląskie, wydłużony zostanie termin funkcjonowania Zastępczej Komunikacji Autobusowej na odcinku Rybnik – Sumina.

Ze względu na prace remontowo-modernizacyjne prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA termin obowiązywania zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Rybnik-Sumina został przedłużony do dnia 18 listopada. Jednocześnie od 31 października czas przejazdu autobusów na tej trasie został skrócony o 10 minut w związku z zakończeniem robót drogowych pomiędzy stacjami Rybnik Niedobczyce i Rybnik Niewiadom – tłumaczy Magdalena Iwańska, z biura prasowego Kolei Śląskich.

Zmiany także na S1 (Gliwice – Częstochowa), gdzie na wniosek pasażerów, od 9 listopada zmieni się godzina odjazdu ostatniego pociągu z Częstochowy. W ramach wprowadzanych zmian godzina odjazdu pociągu z Częstochowy zostanie przesunięta z godziny 22:23 na godzinę 22:50.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *