Koleje Śląskie na SMS

Fot. Koleje Śląskie
Fot. Koleje Śląskie

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i tej zimy Koleje Śląskie uruchamiają system bezpłatnego sms-owego powiadamiania o opóźnieniach swoich pociągów. System został przygotowany z myślą o okresie zimowy, a jego start został zaplanowany na 1 listopada 2015 roku, natomiast zakończenie – na 29 lutego 2016. Każdy z pasażerów, który wyrazi chęć otrzymywania tego typu sms-ów, będzie dostawał powiadomienia, gdy opóźnienie pociągu na interesującej go linii i w określonych przez niego godzinach przekroczy 15 minut.


Jak zapisać się do systemu powiadomień? Wystarczy wysłać sms z numerem wybranej linii* oraz oznaczeniem wybranej opcji godzinowej („D”, „N” lub „W”) na numer 799 599 881. Dla przykładu: jeśli interesują nas pociągi kursujące w dzień roboczy (od 5:00 do 18:00) na linii S1, wysyłamy sms-a o treści „S1D”. Pełny wykaz linii można znaleźć w umieszczonej obok grafice. Warto w tym miejscu nadmienić, że 13 grudnia 2015 r. nastąpi zmiana schematu linii.

Nowością jest to, że podróżni będą mieli do wyboru trzy rodzaje powiadomień:

  • dla pociągów kursujących w dni robocze w godzinach 5:00-18:00 (opcja „D”),
  • dla pociągów „nocnych” kursujących w dni robocze od godz. 18:00 do 5:00 (opcja „N”),
  • dla pociągów weekendowych – kursujących od godz. 18:00 w piątek do godz. 5:00 w poniedziałek (opcja „W”).

Usługa sms jest bezpłatna, użytkownik ponosi opłatę jedynie za wysłanie smsa aktywującego system (koszt zgodny z cennikiem operatora, jak za zwykły sms). Po wysłaniu zgłoszenia usługa będzie aktywna przez 2 tygodnie. Jeśli po tym czasie pasażer nadal będzie chciał otrzymywać powiadomienia, będzie musiał ponownie aktywować usługę. Natomiast w przypadku chęci zrezygnowania z sms-ów przed upływem 2 tygodni od dnia zalogowania do usługi, wystarczy wysłać pod ten sam numer (799 599 881) sms-a, w którym wcześniejszy wybór będzie poprzedzony znakiem minus, czyli np. „-S1D”.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *