Budowa nowej linii przez Dąbrówkę do Milowic

Dąbrówka Mała - Milowice
Propozycja dr Jakuba Halor

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi budowy nowej linii tramwajowej, która ma połączyć Dąbrówkę Małą z Milowicami, postanowiliśmy nieco przybliżyć temat, a także wyjaśnić udział Tramwajów Śląskich w całym przedsięwzięciu. 15 września, na spotkaniu rady dzielnicy w Dąbrówce Małej, dr. Jakub Halor zaprezentował (o czym pisaliśmy tutaj) zalecany przebieg nowej trasy tramwajowej. Jej ciąg przedstawia zamieszczone obok zdjęcie. 


Przedstawione na spotkaniu informacje, dr Jakub Halor przygotował wcześniej na zlecenie Tramwajów Śląskich S.A. Dr Halor wspólnie z dr Adamem Moleckim jest autorem „Studium rozwojowego komunikacji tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej”, w którym określone zostały perspektywiczne – strategiczne kierunki rozwoju sieci tramwajowej po 2020 roku.

Studium zostało opracowane, co dalej?

Na kolejne kroki przyjdzie czas. W tej chwili skupiamy się na zakończeniu obecnego projektu inwestycyjnego i przygotowaniu kolejnego projektu z perspektywy UE na lata 2014-2020 – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Jak poinformował nas rzecznik, propozycja dr Halora została przez spółkę odebrana bardzo pozytywnie, co więcej Tramwaje Śląskie dostrzegają potencjał takiego połączenia.

2 komentarze

  1. Mam nadzieję, że zostaną one zweryfikowane w odniesieniu do planów miejskich, które zostały opracowane przez powołanych przez miasto biur ekspertyz rozwoju sieci komunikacji w Katowicach, gdzie jak pamiętam z artykułu – przebieg tej powyższej linii w ogóle został poprowadzony inna trasą i tylko na obrębie samych Katowic kończąc w okolicach IKEI.
    Jestem ciekaw w jaki sposób będzie można jeszcze porozwijać pozostałe szlaki tramwajowe w mieści o poszerzenie z innymi miastami.
    Możecie redakcjo wystosować do Rzecznika TŚ i dr Halora zapytanie w tej kwestii oraz do władz miasta Katowic??
    Jakie faktycznie mają plany i jak zamierzają je zrealizować?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *