Piasek też będzie gotowy

W Piasku remont torowiska i peronu przebiega jednocześnie
W Piasku remont torowiska i peronu przebiega jednocześnie

Nowy tydzień rozpoczynamy od wizyty na przystanku osobowym Piasek. Tam wraz z remontem całej linii 139, odnawiany jest peron w kierunku Bielska-Białej i Pszczyny. To nie jedyne miejsce, gdzie trwają podobne prace na szlaku między Katowicami a Bielskiem. Całkiem niedawno zakończyły się podobne roboty na obu goczałkowickich przystankach, aktualnie podobną metamorfozę przechodzi Katowice Podlesie.


Jak na innych przystankach, także w Piasku „estetyzacja” nawierzchni polega na położeniu nowej nawierzchni (kostka brukowa), oczyszczeniu odwodnienia oraz odnowieniu zadaszeń. Peron w stronę Katowic jest już od kilkunastu tygodni gotowy, natomiast prace na platformie w kierunku Bielska-Białej i Pszczyny zbliżają się do końca. Nie przeszkadza to także w prowadzeniu remontu samych torów w bezpośredniej bliskości peronu.

Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Łukasza Bordo, Prezesa Stowarzyszenia Śląski Ruch na Rzecz Rozwoju Kolei.

One comment

  1. To niczym nie zrozumiałe działania, robią z jednym torem a drugi peron rozebrany i nikt nic w między czasie z nim nic nie robi gdy tor zamknięty. Potem będzie na odwrót bo to PLK IZ Sosnowiec zlecił.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *