Piasek też będzie gotowy

W Piasku remont torowiska i peronu przebiega jednocześnie
W Piasku remont torowiska i peronu przebiega jednocześnie

Nowy tydzień rozpoczynamy od wizyty na przystanku osobowym Piasek. Tam wraz z remontem całej linii 139, odnawiany jest peron w kierunku Bielska-Białej i Pszczyny. To nie jedyne miejsce, gdzie trwają podobne prace na szlaku między Katowicami a Bielskiem. Całkiem niedawno zakończyły się podobne roboty na obu goczałkowickich przystankach, aktualnie podobną metamorfozę przechodzi Katowice Podlesie.


Jak na innych przystankach, także w Piasku „estetyzacja” nawierzchni polega na położeniu nowej nawierzchni (kostka brukowa), oczyszczeniu odwodnienia oraz odnowieniu zadaszeń. Peron w stronę Katowic jest już od kilkunastu tygodni gotowy, natomiast prace na platformie w kierunku Bielska-Białej i Pszczyny zbliżają się do końca. Nie przeszkadza to także w prowadzeniu remontu samych torów w bezpośredniej bliskości peronu.

Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Łukasza Bordo, Prezesa Stowarzyszenia Śląski Ruch na Rzecz Rozwoju Kolei.

One comment

  1. To niczym nie zrozumiałe działania, robią z jednym torem a drugi peron rozebrany i nikt nic w między czasie z nim nic nie robi gdy tor zamknięty. Potem będzie na odwrót bo to PLK IZ Sosnowiec zlecił.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *