A w Czeskim Cieszynie…

DSC_0333

… już widać koniec remontu dworca. Naszym sąsiadom przybędzie kolejny nowoczesny taki obiekt. Trwająca już kilka miesięcy przebudowa zbliża się wielkimi krokami do końca. Na platformach 1 i 2 położona jest już ostateczna nawierzchnia, a to ważne – bo nie wszędzie w tym mieście się taką technikę stosuje, z kostki brukowej z wytyczonymi śladami dla osób niewidomych i słabo widzących. 


Dzisiaj budowlańcy zajmowali się montowaniem instalacji do zasilania ekranów informacyjnych i innymi czynnościami wykończeniowymi. Udostępnienie peronów 1 i 2 podróżnym powinno nastąpić w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Żeby jednak nie wpadać do końca w zachwyt, to warto zwrócić uwagę, że przez cały czas nie działają windy na peronach 3 i 4, czyli te, które obsługują podróżnych już od połowy sierpnia.

Przypomnijmy, że stacja w Czeskim Cieszynie to ważny punkt na kolejowej mapie Czeskiej Republiki, obsługująca ponad 160 pociągów pasażerskich dziennie. Od grudnia, od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy, będzie ich jeszcze więcej. Do samej Pragi z tego dworca wyjedzie 19 pociągów w ciągu doby (liczymy wszystkich przewoźników pasażerskich) i, co warto podkreślić, sześć do polskiego Cieszyna.

One comment

  1. Ale wiata peronowa na 3 peronie jest za krótka, zegary nie są chronione tzw. anty gołembnikami” i przez to są zasrane. Przy takiej drogiej i wielkiej modernizacji takie wyeliminowanie wad to groszowe sprawy jednak śladem Polski ktoś za oszczędzone pieniądze na takim remoncie kupi sobie wielki samochód i coś tam jeszcze …. .

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *