Krok w dobrą stronę

2400Komunikacyjny Związek Komunalny GOP ogłosił przetarg na „Wykonywanie usług autobusowego transportu publicznego na linii komunikacji miejskiej nr 937” oraz na „Wykonywanie usług autobusowego transportu publicznego na linii komunikacji miejskiej nr 168”. Zwracamy uwagę na powyższe zamówienia, ponieważ poprzeczka z wymaganiami organizatora została postawia wysoko, co jest bardzo dobrym prognostykiem.


Od 1 stycznia, linia autobusowa nr 168, która łączy Katowice z Piekarami Śląskimi, obsługiwana będzie taborem nie starszym niż z 2015 roku. Pojazdy będą spełniać normę czystości spalin Euro 6. Linia będzie obsługiwana trzema autobusami o długości do 12 metrów (tabor typu BN) oraz dwoma autobusami o długości ponad 12 metrów (tabor typu CN). Oprócz tego, KZK GOP wymaga również by pojazdy posiadały system bezprzewodowego dostępu do Internetu WiFi oraz ładowarki USB dla urządzeń mobilnych. Klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej także jest jednym z wymogów.

Linia nr 937, która łączy Brynów z Zarzeczem, od nowego roku obsługiwana będzie taborem nie starszym niż z 2015 roku. Podobnie jak w przypadku przetargu na linie nr 168, pojazdy będą spełniać normę czystości spalin Euro 6. Połączenia obsługiwane będą autobusami o długości do 8 metrów (tabor typu M). Organizator wymaga od wykonawcy m.in. monitoringu, klimatyzacji, systemu informacji pasażerskiej (SIP), a także rampy lub podnośnika umożliwiającego wjazd wózka inwalidzkiego.

Cieszy nas fakt, że KZK GOP w ogłoszonych zamówieniach oczekuje pojazdów nowych bądź prawie nowych. Twarde wymagania organizatora bez wątpienia wpłyną na komfort podróżnych i ich zadowolenie z jakości świadczonych usług. A jak wiemy na tym polu Komunikacyjny Związek Komunalny GOP musi jeszcze wiele poprawić.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *