Za darmo komunikacją miejską we Wszystkich Świętych

2400W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych, KZK GOP zachęca do skorzystania z komunikacji miejskiej. W niedzielę, 1 listopada, wszyscy pasażerowie będą mogli podróżować wszystkimi liniami KZK GOP za darmo. Jak co roku przygotowane zostały również ułatwienia w dojeździe do cmentarzy. Autobusy i tramwaje pojadą częściej, zostaną także uruchomione dodatkowe linie, które będą kursować w Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu i Będzinie, Chorzowie, Knurowie oraz w Czeladzi.


Decyzję o zwolnieniu z opłat za przejazd komunikacją miejską podjął Zarząd KZK GOP 20 października. Pomysł wpłynął z miasta Ruda Śląska.

Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców aglomeracji do wybrania w tym dniu transportu publicznego – wyjaśnia Roman Urbańczyk, przewodniczący Zarządu KZK GOP.

Ponieważ 1 listopada drogach zwykle panuje bardzo duży ruch, zwłaszcza w okolicach cmentarzy, Związek od lat zachęca pasażerów, aby w tym dniu korzystali z dojazdu autobusami lub tramwajami. W tym celu pojazdy komunikacji miejskiej jeżdżą częściej i uruchamiane są dodatkowe linie.

Mamy nadzieję, że możliwość bezpłatnej podróży będzie dodatkowym argumentem za tym, aby skorzystać z przygotowanej oferty – dodaje Roman Urbańczyk.

We Wszystkich Świętych z obowiązku zapłaty za komunikację zwolnieni będą wszyscy pasażerowie, na wszystkich liniach kursujących na zlecenie KZK GOP.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *