Za darmo komunikacją miejską we Wszystkich Świętych

2400W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych, KZK GOP zachęca do skorzystania z komunikacji miejskiej. W niedzielę, 1 listopada, wszyscy pasażerowie będą mogli podróżować wszystkimi liniami KZK GOP za darmo. Jak co roku przygotowane zostały również ułatwienia w dojeździe do cmentarzy. Autobusy i tramwaje pojadą częściej, zostaną także uruchomione dodatkowe linie, które będą kursować w Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu i Będzinie, Chorzowie, Knurowie oraz w Czeladzi.


Decyzję o zwolnieniu z opłat za przejazd komunikacją miejską podjął Zarząd KZK GOP 20 października. Pomysł wpłynął z miasta Ruda Śląska.

Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców aglomeracji do wybrania w tym dniu transportu publicznego – wyjaśnia Roman Urbańczyk, przewodniczący Zarządu KZK GOP.

Ponieważ 1 listopada drogach zwykle panuje bardzo duży ruch, zwłaszcza w okolicach cmentarzy, Związek od lat zachęca pasażerów, aby w tym dniu korzystali z dojazdu autobusami lub tramwajami. W tym celu pojazdy komunikacji miejskiej jeżdżą częściej i uruchamiane są dodatkowe linie.

Mamy nadzieję, że możliwość bezpłatnej podróży będzie dodatkowym argumentem za tym, aby skorzystać z przygotowanej oferty – dodaje Roman Urbańczyk.

We Wszystkich Świętych z obowiązku zapłaty za komunikację zwolnieni będą wszyscy pasażerowie, na wszystkich liniach kursujących na zlecenie KZK GOP.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *