Udane interwencje SOK-istów

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

W zeszłym tygodniu, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przeprowadzili dwie skuteczne interwencje. Do pierwszej z nich doszło na stacji kolejowej Częstochowa Osobowa, a drugie zdarzenie miało miejsce na szlaku Katowice Zawodzie – Szabelnia.


W dniu 14.10.2015 o godz. 11:55 funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Komendy Regionalnej SOK Częstochowa w czasie patrolu stacji PKP Częstochowa Osobowa, w rejonie budynku dworca, ujęli 2 sprawców pobicia nieletniego. W stosunku do ujętych sprawców zastosowano środek przymusu bezpośrednio w postaci siły fizycznej. Ujętych sprawców przekazano funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W dniu 15.10.2015 r. dyżurna ruchu stacji Katowice Zawodzie powiadomiła komendanta zmiany Komendy Regionalnej SOK w Katowicach, że o godz. 13:55 na szlaku Katowice Zawodzie – Szabelnia został zahamowany pociąg rel. Katowice Ligota – Sosnowiec Jęzor. Bezpośrednio na miejsce skierowano funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej SOK w Katowicach, którzy ujęli sprawcę zatrzymania pociągu. Do chwili ujęcia sprawca, wraz z dwoma kolegami, dokonał otwarcia 22 drzwi w 13 wagonach. Otwarcie drzwi spowodowało usyp ok. 5 ton miału węglowego. Podczas ujęcia w stosunku do sprawcy zostały użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *