Negocjują w Bohuminie

elfPrzedstawiciele zarządu Kolei Śląskich goszczą dzisiaj w czeskim Bohuminie, gdzie ustalane są ostatnie szczegóły zasad współpracy, którą zawiązały Ceske Drahy i Koleje Śląskie w celu stworzenia atrakcyjnej oferty transgranicznej dla mieszkańców polskiego województwa śląskiego i czeskiego morawsko-śląskiego. Jak już wiadomo, kursy pociągów z Katowic i Raciborza do Bohumina oraz z Frydka-Mistka do polskiego Cieszyna znaczną funkcjonować od 13 grudnia, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów.


Wszystkie ustalenia z dzisiejszego spotkania zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas specjalnej konferencji prasowej zaplanowanej na poniedziałek na katowickim dworcu. Jeśli wszystkie przygotowane projekty zostaną zatwierdzone, wówczas również na naszych łamach zaprezentujemy zasady, na jakich będzie odbywać się współpraca między KŚ i CD i jakie korzyści wynikną z tego faktu dla pasażerów.

2 komentarze

 1. Szkoda, że Koleje Śląskie nie chcą tak współpracować z kolejami słowackimi.
  Proszę zobaczyć jak w Zwardoniu są skomunikowane pociągi KŚ i ZSK:
  KŚ przyjazd godz. 14:10 ZSK odj. (Żilina) godz. 15,41 1,5 godz. czekania
  KŚ przyjazd godz. 16:23 ZSK odj. (Żilina) godz. 16:42 TYLKO 19 min czekania **
  KŚ przyjazd godz. 18:39 ZSK odj. (Zilina) godz. 19:50 1 godz. i 10 min czekania
  W odwrotnym kierunku:
  ZSK przyjazd godz. 15:09 KŚ odj. godz. 15:09 0 godz czekania. Jeśli czeka to Ideał.
  ZSK przyjazd godz. 16:09 KŚ odj. godz. 16:35 26 min. czekania Do strawienia.
  ZSK przyjazd godz. 19:09 KŚ odj. godz. 19: 58 Prawie 1 godz. czekania

  Jeśli są tylko 3 pociągi ZSK to KŚ powinno zadbać, żeby pasażer chcący jechać na lub ze Słowacji pociągiem nie tracił na przesiadkę godziny czasu. Jak to mówią czas to pieniądz, więc po co go tracić na ławce na stacji na której zresztą nie ma nawet poczekalni. Takie skomunikowanie większości nie zachęci do podróży pociągiem.

  1. Dziękujemy bardzo za powyższe informacji. Postaramy się poruszyć tę kwestię podczas spotkania z przedstawicielami spółki KŚ.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *