Chcą budować centra przesiadkowe, a brakuje parkingów

P1020297

Podczas, gdy w Katowicach panują dyskusje na temat wyglądu poszczególnych centr przesiadkowych oraz ich lokalizacji, to w innych miastach pasażerowie Kolei Śląskich i innych przewoźników kolejowych, chcący skorzystać z usług kolei mają problem. Jest to kłopot związany z zaparkowaniem swojego samochodu przy dworcu kolejowym.


Taka sytuacja ma miejsce na przykład w Dąbrowie Górniczej. W tym miejscu rodzi się pytanie – jak kolej chce zachęcić ludzi do wybrania kolei na rzecz własnego środka lokomocji, skoro przy dworcach nie ma wyznaczonego i przygotowanego miejsca na pozostawienie swojego samochodu?

Problem ten dotyczy nie tylko pasażerów, ale także i pracowników kolei, którzy chcąc dojechać samochodem do pracy, nie mają dogodnej możliwość na zaparkowanie swojego pojazdu. Cieszy fakt, że niektóre miasta angażują się w budowę wielkich centr przesiadkowych, które z całą pewnością będą dobrze służyć pasażerom kolei. Jednak chciałbym by zwrócono również uwagę i zajęto się mniejszymi udogodnieniami, takimi jak zwykły parking.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *