Wodzisław dostępny od 1 listopada

P1010805PKP PLK S.A. od 1 listopada 2015 r. planują uruchomienie pociągów do stacji Wodzisław Śląski bez zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Wodzisław Śląski Radlin – Wodzisław Śląski. Oznacza to, że według rozkładu jazdy pociągów, który zostanie wdrożony w dniu 13 grudnia kursowanie pociągów na całym odcinku
Rybnik – Chałupki nie jest zagrożone. Taki komunikat otrzymaliśmy dzisiaj od zarządcy infrastruktury. Z pewnością zadowoleni są również przedstawiciele Kolei Śląskich i PKP Intercity, którzy linią 158 chcą wozić od grudnia pasażerów. 


Zdaniem zarządcy infrastruktury, na rewitalizowanej linii 158 pozostały do wykonania następujące prace: remont toru nr 1 pomiędzy stacjami Rybnik – Rybnik Towarowy, przebudowa peronu nr 1 na przystanku osobowym Wodzisław Śląski Radlin, dokończenie montażu sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Wodzisław Śląski – Chałupki, dokończenie prac torowych w stacjach Rybnik Towarowy i Wodzisław Śląski oraz dokończenie przebudowy przejazdów kolejowych.

Cieszą takie informacje. Przypomnijmy, że linia 158 stanie się ważnym ogniwem w relacjach między Katowicami i Warszawą a Bohuminem i dalej Ołomuńcem, Brnem czy Pragą. Od grudnia pojawią się tu pociągi Kolei Śląskich i PKP Intercity. Przygotowania do uruchomienia przewozów międzynarodowych (dokładnie do Bohumina) trwają w Kolejach Śląskich na całego. Jeszcze w tym tygodniu podamy więcej szczegółów poczynań tego przewoźnika, mających zachęcić pasażerów do skorzystania z ciekawej oferty stworzonej dla tych, którzy jednego dnia będą chcieli zwiedzić koleją województwo śląskie i województwo morawsko-śląskie na jednym bilecie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *