Pracowali w ten ponury dzień

W Cieszynie aktualnie czynny jest tylko peron 3
W Cieszynie aktualnie czynny jest tylko peron 3

Mimo fatalnej aury dzisiaj kontynuowane były prace przy remoncie peronów na cieszyńskim dworcu kolejowym. Całkowicie zniknęły już stare wersje peronów 1 i 2. Na montaż czekają już nowe płyty, które mają zostać położone na pierwszej platformie. Ruch pociągów obsługiwany jest obecnie wyłącznie na peronie trzecim i najlepiej dostać się do niego od strony ulicy Czarny Chodnik.


Tradycyjnie już październik i listopad to okres wzmożonych prac nad poprawą infrastruktury, nie tylko w naszym regionie. My też będziemy coraz częściej zaglądać tam gdzie niebawem spodziewane jest kończenie remontów czy modernizacji, jednak dzisiaj ze względu na aurę ograniczyliśmy się do wizyty w Cieszynie i kilku innych miejscach, nie tylko kolejowych, a efekty tego, co zobaczyliśmy będziemy sukcesywnie prezentować w najbliższych dniach.

4 komentarze

  1. Póki co na nowych krawędziach kładą stare betonowe płyty,,nowych NIE MA.Czegoś tu nie rozumiem,gdzie obiecana kostka brukowa?Chyba że ją jeszcze położą,ale jak,na klej?Na razie wysokość peronu rozczarowuje,miało być lepiej a jest jak było.

    1. Dzięki za info, lecz niestety, widzieliśmy to dzisiaj na własne oczy. Przeczy to wszystkim naszym wyobrażeniom, o tym co chcieliśmy zobaczyć po zakończeniu prac. Gdy publikowaliśmy informację o remoncie w Cieszynie, tradycyjnie sprawdziliśmy ją w trzech źródłach. Dzisiaj udało się nam tylko ustalić, że przynajmniej na 2 peronie to jest NAWIERZCHNIA OSTATECZNA. Zbieramy jeszcze materiały na publikację ale z tego co już wiemy uważamy, że to nie jest już sprawa dla nas tylko dla wszystkich tych instytucji, które zajmują się przestrzeganiem prawa. Nam na pewno nie uda się wyjaśnić gdzie na linii PLK – wykonawca nastąpiło przekłamanie, a wyjaśnienie tego pozwoli ustalić dlaczego będzie taki syf, zamiast normalnej nawierzchni. Pozdrawiamy

  2. Ręce opadają,najgorsze są prowizorki,ponoć najdłużej się trzymają.A jakby co to remont przecież był.Co z tego że parametry peronów nie spełniają obowiązujących w Polsce norm.Zawsze można się wytłumaczyć, że to nie budowa tylko ,,kosmetyka”.A że od grudnia będą tu przyjeżdżać pociągi z Czech to PKP PLK już nie interesuje.Piękna wizytówka granicznego miasta.Ciekawe czy władze Cieszyna monitorują co dzieje się na dworcu,czy znowu obudzą się z ręką w nocniku.

  3. Na stronie wyborcza.pl bielsko-biała z 20 sierpnia przeczytałem wypowiedź Pana z PLK że na DWÓCH peronach ma być położona NOWA nawierzchnia ANTYPOŚLIZGOWA.Mam cichą nadzieję że perony 1 i 3 nie zostaną wysypane żużlem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *