Jak wygląda nowy dworzec na Ligocie?

Odnowiony dworzec Katowice Ligota
Odnowiony dworzec Katowice Ligota

Trwająca od ubiegłego roku modernizacja dworca w Katowicach – Ligocie dobiegła końca. Budynek jest już dostępny dla pasażerów, o czym informowaliśmy na łamach naszego portalu. Po oddaniu dworca do użytku postanowiliśmy wybrać się na Ligotę i sprawdzić efekt końcowy remontu. Jedno jest pewne – zmiana jest ogromna, a co najważniejsze jest to zmiana in plus.


W budynku zamontowane zostały ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, a toalety dostosowano do potrzeb niepełnosprawnych. W budynku pojawił się też nowy system informacji pasażerskiej.

Dzięki inwestycji zmianie uległo również otoczenie obiektu. Obok budynku wykonany został parking na 16 miejsc postojowych. Przy dworcu pojawiły się stojaki na rowery oraz nowe ławki.

Zmodernizowany dworzec Katowice Ligota jest nie tylko bardziej funkcjonalny i przyjazny dla podróżnych, ale również bezpieczniejszy. W budynku zamontowany został monitoring. Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwać będzie również całodobowa ochrona.

Prace modernizacyjne na dworcu przeprowadziła firma POL-REM sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniósł 2,7 mln zł i został pokryty ze środków Budżetu Państwa oraz środków własnych PKP S.A.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *