SOK-iści znów górą

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Wczoraj, tj. 7 października 2015 roku, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei skutecznie interweniowali w trzech przypadkach. W dwóch z nich chodziło o kradzież elementu infrastruktury kolejowej, a w jednym o pobicie i kradzież mienia.


Wczoraj, na dworcu głównym w Katowicach, jeden z podróżnych został pobity i okradziony przez trzech napastników. Sprawcy zabrali mu dowód osobisty, telefon komórkowy i 240 zł. Funkcjonariusze SOK z Komendy Regionalnej w Katowicach i pracownicy ochrony dworca ujęli jednego z napastników. 23-letni mieszkaniec Nowego Sącza został przekazany w ręce Policji z Komendy Miejskiej w Katowicach.

Tego samego dnia, Straż Ochrony Kolei odnotowała dwie kradzieże kabla. W obu przypadkach sprawcy zostali ujęci, a skradziony kabel odzyskany. Około godziny 11, na stacji Mikołów wystąpiła awaria zasilania urządzeń sterowania ruchem kolejowym, której powodem była kradzież kabla zasilającego. Patrol SOK i służby kolejowe bezzwłocznie przystąpili do interwencji. Skradziono 40 metrów kabla, który odnaleziono jeszcze tego samego dnia w pobliskim punkcie skupu złomu. Ustalono dane osoby, która sprzedała skradzione przewody. Okoliczności sprawy bada Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie.

Do kradzieży kabla doszło też kilka godzin później na szlaku Dorota – Dąbrowa Górnicza Wschodnia. Tym razem SOK- iści z Posterunku w Jaworznie Szczakowej odzyskali ponad 30 metrów kabla. Ujęty sprawca trafił w ręce policjantów z V Komisariatu w Sosnowcu.

Złodzieje muszą liczyć się z tym, że za uszkodzenie linii kolejowej, zakłócenie pracy urządzeń zgodnie z art. 254 a k.k. grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *