Przystanek Piotra Skargi bliżej Supersamu

Od jutra przystanek Piotra Skargi wraca na swoje miejsce
Od jutra przystanek Piotra Skargi wraca na swoje miejsce

Dzisiaj nastąpi otwarcie centrum handlowego Supersam w Katowicach. W związku z tym, Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że dzień później, tj. 9 października 2015 roku, zostanie wprowadzona docelowa lokalizacja przystanków autobusowych na ulicy Piotra Skargi.


Wraz z rozpoczęciem przebudowy Supersamu przystanki zostały przeniesione spod wyburzanego obiektu na inny fragment ulicy. Podczas przebudowy ulicy Skargi przez pewien czas autobusy do Zagłębia odjeżdżały z ulicy Moniuszki. Od 9 października przystanki wrócą do swoich pierwotnych lokalizacji.

Nowość czeka pasażerów odjeżdżających w kierunku Bytomia. Na placu przed Supersamem została zwiększona strefa ruchu pieszego i autobusy linii nr 820 i 830 będą teraz odjeżdżały z ulicy Skargi, ze stanowiska zlokalizowanego przed skrzyżowaniem z ulicą Słowackiego – wyjaśnia Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.

Linie jadące do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej (nr: 801, 807, 808, 811, 814, 815, 831 i 835) będą odjeżdżały ze stanowiska zlokalizowanego za głównym wejściem do Supersamu.

Linie jadące do Będzina (nr: 40, 800, 805, 813, 817 i 818) będą odjeżdżały ze stanowiska zlokalizowanego przed bocznym wejściem do Supersamu.

Linie nr 820 i 830 będą jechały ulicą P. Skargi do przystanku końcowego Katowice Piotra Skargi. Linie będą odjeżdżały ze stanowiska zlokalizowanego za bocznym wejściem do Supersamu (przed skrzyżowaniem z ulicą Słowackiego) i skierują się ulicą Skargi do ulicy Sokolskiej. Obie linie nie będą obsługiwały przystanku Katowice Mickiewicza.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *