Przystanek Piotra Skargi bliżej Supersamu

Od jutra przystanek Piotra Skargi wraca na swoje miejsce
Od jutra przystanek Piotra Skargi wraca na swoje miejsce

Dzisiaj nastąpi otwarcie centrum handlowego Supersam w Katowicach. W związku z tym, Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że dzień później, tj. 9 października 2015 roku, zostanie wprowadzona docelowa lokalizacja przystanków autobusowych na ulicy Piotra Skargi.


Wraz z rozpoczęciem przebudowy Supersamu przystanki zostały przeniesione spod wyburzanego obiektu na inny fragment ulicy. Podczas przebudowy ulicy Skargi przez pewien czas autobusy do Zagłębia odjeżdżały z ulicy Moniuszki. Od 9 października przystanki wrócą do swoich pierwotnych lokalizacji.

Nowość czeka pasażerów odjeżdżających w kierunku Bytomia. Na placu przed Supersamem została zwiększona strefa ruchu pieszego i autobusy linii nr 820 i 830 będą teraz odjeżdżały z ulicy Skargi, ze stanowiska zlokalizowanego przed skrzyżowaniem z ulicą Słowackiego – wyjaśnia Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.

Linie jadące do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej (nr: 801, 807, 808, 811, 814, 815, 831 i 835) będą odjeżdżały ze stanowiska zlokalizowanego za głównym wejściem do Supersamu.

Linie jadące do Będzina (nr: 40, 800, 805, 813, 817 i 818) będą odjeżdżały ze stanowiska zlokalizowanego przed bocznym wejściem do Supersamu.

Linie nr 820 i 830 będą jechały ulicą P. Skargi do przystanku końcowego Katowice Piotra Skargi. Linie będą odjeżdżały ze stanowiska zlokalizowanego za bocznym wejściem do Supersamu (przed skrzyżowaniem z ulicą Słowackiego) i skierują się ulicą Skargi do ulicy Sokolskiej. Obie linie nie będą obsługiwały przystanku Katowice Mickiewicza.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *