W Maczkach potrzebny nowy przetarg

Fot. PKP S.A.
Fot. PKP S.A.

Zrewitalizowany dworzec Sosnowiec Maczki zostanie przekazany do użytku Centrum Naukowo-Dydaktycznego Transportu Kolejowego Politechniki Śląskiej w sierpniu 2017 r. Powodem przesunięcia terminu zakończenia projektu jest unieważnienie przetargu na wykonawcę robót budowlanych, wynikające z przekroczenia w nadesłanych ofertach budżetu przewidzianego na realizację tej inwestycji.


Jak poinformowali przedstawiciele Politechniki Śląskiej, zmiana terminu oddania do użytku obiektu, nie wpłynie na rozpoczęcie działalności Centrum Naukowo-Dydaktycznego Transportu Kolejowego. Jednostka zacznie funkcjonować tak jak pierwotnie ustalono, czyli 3 października 2016 roku.

Projekt realizowany z Politechniką Śląską jest częścią większej strategii współpracy z instytucjami i jednostkami samorządu terytorialnego. Stacja Kultura w Rumi, biblioteki na dworcach w Rawiczu i Rabce Zdrój czy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Swarzędzu to tylko niektóre z wielu przykładów udanej współpracy na tej płaszczyźnie – przypomina Bartosz Szubski, Dyrektor Departamentu Inwestycji.

Przetarg na rewitalizację dworca Sosnowiec Maczki z nowym terminem realizacji prac (sierpień 2017 r.) zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *