Wszystko jasne

Ofiarą została jednostka EN57 AKŚ-1178
Łupem wandali padł zmodernizowany EN57

17 września wandale po raz kolejny zdewastowali pociąg spółki Koleje Śląskie. Przy okazji pierwszej informacji na ten temat, niemałe zdziwienia wywołał fakt, że do zdarzenia doszło na przystanku kolejowym Mikołów Jamna, na którym pociągi śląskiego przewoźnika przebywają co najwyżej kilka minut. Dziś już wiemy jak do tego doszło.


W tym dniu, jednostka EN57 AKŚ-1178 „nocowała” na przystanku kolejowym Mikołów Jamna, a wszystko za sprawą prac prowadzonych przez Polskie Linie Kolejowe S.A.

Tak, w tamtym terminie wspomniana jednostka „nocowała” na przystanku Mikołów Jamna. Nocowanie w Mikołowie Jamnie wynikało z telegramu zamknięciowego PKP PLK – w terminie od 7 września do 25 września w godzinach nocnych obowiązywała przerwa w ruchu ze względu na rewitalizację linii. W związku z tym m.in. dla pociągu numer 44811, który padł „łupem” wandali, komunikacja na odcinku Katowice-Mikołów Jamna była realizowana przez zastępczą komunikację autobusową, a pociąg zaczynał swoją trasę właśnie na tej stacji – wyjaśnił Michał Wawrzaszek, rzecznik spółki Koleje Śląskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *