Którędy z Katowic do Milowic?

Dąbrówka Mała - Milowice

Inwestycja goni inwestycję – tak w skrócie można opisać sytuację miast, w których wożą pasażerów Tramwaje Śląskie. Infrastruktura tramwajowa w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym zmienia się nie do poznania. Śląska spółka stara się do maksimum wykorzystać pieniądze płynące z UE. Kolejna unijna perspektywa, to następne działania Tramwajów Śląskich mające na celu poprawę komfortu podróżowania. Co więcej, plany spółki sięgają jeszcze dalej – do lat 20-tych XXI wieku. Jednym z nich jest budowa linii tramwajowej z Milowic do Bogucic.


15 września 2015 roku, rada dzielnicy w Dąbrówce Małej zorganizowała spotkanie w sprawie budowy nowej linii tramwajowej, która ma połączyć Katowice i Milowice. Swoją koncepcję przedstawił dr Jakub Halor, według której tramwaje z centrum Katowic do Milowic, miałby kursować przez Strefę Kultury, osiedle Kukuczki i Dąbrówkę Małą (przedstawione zostało to na zdjęciu).

Szacunkowy koszt tej inwestycji, według dr Halora mieścić się będzie w przedziale 100-140 mln złotych. Teraz pozostaje czekać jak do tego pomysłu odniosą się kompetentne organy, czyli władze samorządowe i wszystkie ośrodki decyzyjne, mogące mieć wpływ na urealnienie tych zamierzeń.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *