Impulsy dla opolskiego

36WEa Kolei Śląskich na stacji Racibórz
36WEa Kolei Śląskich na stacji Racibórz

Jakiś czas temu informowaliśmy o ofertach złożonych przez dwóch największych polskich producentów kolejowych w przetargu na dostawę fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych dla województwa opolskiego. Dzisiaj już wiemy, który z nich dostarczy nowe pociągi do sąsiedniego województwa.


W zawiadomieniu o wyborze najkorzystniejszej oferty możemy przeczytać, że oferta firmy Newag S.A., otrzymała 100 pkt, a oferta Pesy Bydgoszcz otrzymała 90,03 pkt. Co zaważyło o zwycięstwie producenta z Nowego Sącza? Przede wszystkim cena. Newag otrzymał 60 z 60 punktów, z kolei Pesa dostała punktów 51. W kryterium funkcjonalności i jakości obie firmy otrzymały komplet punktów – w obu przypadkach 10 na 10 pkt. W kryterium funkcjonalności nowosądecki producent zyskał przewagę nad bydgoską firmą, uzyskując 20 z 20 punktów, podczas gdy konkurent uzyskał 19,03 pkt.

W naszym województwie ciągle czekamy na ogłoszenie przetargu Kolei Śląskich i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Dalej nie wiemy kiedy to nastąpi, jednak mamy nadzieję, że śląscy urzędnicy z uwagą śledzili konkurs rozpisany przez województwo opolskie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *