Koleje bez samochodu

Zdj. Internet
Zdj. Internet

Koleje Śląskie po raz pierwszy zapraszają do świętowania Dnia Bez Samochodu, który przypada na wtorek, 22 września. Pasażerowie KŚ na podstawie dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu ze zdjęciem będą mogli jeździć przez cały dzień i na wszystkich liniach bezpłatnie.


Europejski Dzień bez Samochodu to coroczna kampania ekologiczna, której celem jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany przyzwyczajeń związanych z podróżowaniem i wybrania alternatywnych środków transportu, takich jak jazda na rowerze, chodzenie pieszo, czy korzystanie z komunikacji miejskiej – zdecydowanie bardziej ekologicznych, zdrowszych i bezpieczniejszych, niż jazda samochodem.
Pasażer, aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów w pociągach KŚ, musi mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny wydany na swoje nazwisko lub jako współwłaściciela oraz dokument ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość.
Dzień bez Samochodu oprócz tego, że ma za zadanie kształtować odpowiednie wzorce zachowań proekologicznych i prozdrowotnych, promuje również transport publiczny i pokazuje, że życie w mieście dzięki niemu może być o wiele łatwiejsze – bez korków, czy porannego stresu – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.
W tym roku Dzień bez Samochodu obchodzony będzie w 80 miastach. Pierwszy raz obchodzono to święto w 2002 roku i odbywa się pod patronatem Ministerstwa Środowiska.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *