SOK-iści powstrzymują kolejnych złodziei

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Straż Ochrony Kolei znów stanęła na wysokości zadania i ujęła kolejnych złodziei złomu kolejowego. Udane akcje SOK-istów miały miejsce w Tarnowskich Górach, Sosnowcu i w okolicach Bielska-Białej. Trzy udane akcje strażników miały miejsce w odstępie zaledwie kilku dni.


Pierwsza udana akcja została przeprowadzona przez patrol SOK z Komendy w Katowicach, na szlaku Sosnowiec Dańdówka – Stawiska. Udało się ująć dwóch sprawców akcesoriów torowych. Odzyskane elementy ważyły 20 kg. Do zdarzenia doszło 12 września, w sobotę.

Dzień później, tj. w niedzielę 13 września funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Czechowicach Dziedzicach, patrolując szlak Bielsko Biała – Pogórze, stwierdzili kradzież prawie 100 m. liny nośnej sieci trakcyjnej. Lina była zwinięta w kłębek i pozostawiona na torach. SOK-iści ukryli się i obserwowali miejsce kradzieży. Domyślali się, że złodzieje wrócą po swój łup. Nie pomylili się. Około godziny pierwszej w nocy pojawili się sprawcy. Funkcjonariusze przystąpili do interwencji. Na gorącym uczynku ujęli jednego z dwóch sprawców. Zabezpieczono narzędzia także narzędzia: siekierkę, nożyce, lewarki naciągowe i klucze.

Ostatnia z trzech udanych akcji, miała miejsce wczoraj, 16 września. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Tarnowskich Górach patrolowali szlak Tarnowskie Góry – Miasteczko Śląskie. Na przyległej do szlaku ulicy Częstochowskiej rozpoznali sprawcę kradzieży. Dwa dni temu mężczyzna próbował ukraść prawie 800 kg. złomu kolejowego. Jego wspólnik został wówczas ujęty na gorącym uczynku.

Wszyscy ujęci sprawcy trafili w ręce policji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *