Utrudnienia w Bytomiu z powodu maratonu

2400Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z odbywającym się. „7. Półmaratonem Bytomskim”, który odbędzie się w Bytomiu Miechowicach w niedzielę (20 września) autobusy linii nr: 14, 20, 57, 92, 132, 169, 183, 623, 750 i 850 będą kursowały w dzielnicy Miechowice po trasach objazdowych.


Trasy objazdowe dla ww. autobusów wprowadzone zostaną w godzinach od 10.45 do 14.00. Linie nr: 14, 20, 92 i 132 w obu kierunkach – od ulicy Miechowickiej pojadą ulicami: Frenzla, przez plac Szpitalny i Frenzla.

W tym czasie nie będą obsługiwane przystanki: „Miechowice Park”, „Miechowice Kopalnia” i „Miechowice Francuska” (stanowiska przy ulicy Francuskiej).

W zamian autobusy zatrzymywać się będą na przystankach: „Miechowice Plac Zamkowy”, „Miechowice Plac Szpitalny”, „Miechowice Lidl” (w kierunku do Bytomia) i „Miechowice Francuska” (stanowiska przy ulicy Frenzla).

Linie nr: 183 i 623 w kierunku Miechowic – od ulicy Miechowickiej pojadą ulicami: Frenzla, przez plac Szpitalny, Stolarzowicką, Zjednoczenia, Reptowską do ulicy Bławatkowej, gdzie na przystanku „Miechowice Bławatkowa” przy ul. Bławatkowej nastąpi zakończenie trasy i postój autobusów ww. linii.

W kierunku Bytomia – od ulicy Bławatkowej pojadą ulicami: Stolarzowicką, przez plac Szpitalny, Frenzla do ulicy Miechowickiej.

W tym czasie nie będą obsługiwane przystanki: „Miechowice Park” (dot. linii nr 183), „Miechowice Kopalnia” (dot. linii nr 183), „Miechowice Francuska” (dot. linii nr 183), „Miechowice Lidl” (dot. linii nr 183), „Miechowice Ośrodek Zdrowia [nż]” (dot. linii nr 183 i 623) oraz „Miechowice Pętla” (dot. linii nr 183 i 623).

Linia nr 169 w kierunku Górnik – od ulicy Miechowickiej pojedzie ulicami: Frenzla, przez plac Szpitalny, Stolarzowicką, Zjednoczenia do ulicy Reptowskiej.

W kierunku Bytomia – od ulicy Stolarzowickiej, przez plac Szpitalny, ulicą Frenzla do ulicy Miechowickiej.

W tym czasie nie będzie obsługiwany przystanek „Miechowice Plac Słoneczny”. Autobusy dodatkowo zatrzymywać się będą na przystanku „Miechowice Plac Zamkowy”.

Linia nr 57 w kursach do przystanku „Miechowice Pętla” – trasa ulegnie skróceniu w obu kierunkach do przystanku „ZABRZE Helenka Elzab”, tj. bez obsługi przystanków: „Miechowice Ośrodek Zdrowia [nż]” i „Miechowice Pętla”,

Linie nr 750 i 850 w kursach z Bytomia – nie będzie możliwy wjazd na teren parkingu przy Centrum Handlowym „Plejada”, dlatego w tych kursach przystanek „Miechowice Plejada” nie będzie obsługiwany przez linię nr 850. W kursach z Gliwic linia nr 850 będzie obsługiwała ww. przystanek jak obecnie.

Linia nr 750 będzie kursowała Aleją Nowaka-Jeziorańskiego do Zabrza, gdzie w rejonie zjazdu do ulicy Ziemskiej, będzie zawracała w kierunku Bytomia, aby następnie od strony Zabrza dojechać do przystanku „Miechowice Plejada”.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *