Koleje Śląskie nadal bez prezesa

Fiaskiem zakończyło się wczorajsza próba powołania prezesa Kolei Śląskich, podczas zwołanego posiedzenia rady nadzorczej tej spółki. Najważniejszym jej punktem miało być zatwierdzenie przez ten organ kandydatury Wojciecha Dingesa na stanowisko prezesa KŚ. Prezes, z nieznanych powodów, nie uzyskał jednak takiej akceptacji i chociaż kilka tygodni temu wygrał konkurs na to stanowisko, to brak zgody rady nadzorczej jest ostatnią przeszkodą w rozpoczęciu jego pracy w KŚ. 

O tym, czy Wojciech Dinges otrzyma to stanowisko zadecyduje kolejne zabranie rady nadzorczej śląskiego przewoźnika, które ma zostać zwołane w ciągu najbliższych dwóch tygodni. 

One comment

  1. Po nieudanym powołaniu na stanowisko prezesa Kolei Śląskich pojawiły się spekulacje. W kuluarach urzędu marszałkowskiego pojawiło się na ustach urzędników nazwisko pana Janusza Pogody. Przed konkursem media pozytywnie pisały o panu Pogodzie. Sygnalizowano w nieoficjalnych komentarzach, że to jest merytoryczna kandydatura. Czy Pan Janusz zostanie prezesem?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *