Fotorelacja z Wodzisławsko – Raciborskiego Pikniku Drezynowego

P1050088W sobotę 12 września 2015 odbył się Wodzisławsko – Raciborski Piknik Drezynowy. To wspólna inicjatywa Towarzystwa Entuzjastów Kolei i stowarzyszenia Śląski Ruch na Rzecz Rozwoju Kolei. Tematem przewodnim pikniku było ratowanie zamkniętych i przeznaczonych do likwidacji linii kolejowych 176 i 192.


W zamian za II edycję Pikniku Kolejowego, który odbędzie się dopiero we wrześniu 2016, został zorganizowany Wodzisławsko – Raciborski Piknik Drezynowy. W ramach imprezy można było przejechać się drezynami, które zostały własnoręcznie zbudowane przez członków Towarzystwa Entuzjastów Kolei.

Organizując ten piknik chcieliśmy zwrócić uwagę samorządów, jak i zwykłych mieszkańców na możliwości i walory turystyczne jakie mogą dać te dwie, przeznaczone do likwidacji linie kolejowe. Przejażdżki drezynami to tylko część możliwości jakie mogą dać linie 176 i 192. Szkoda marnować coś co już istnieje i niewykorzystanie takiej okazji podchodzi pod poważną niegospodarność – tłumaczy Łukasz Bordo, prezes stowarzyszenia Kolej na Śląsk.

Organizatorem Wodzisławsko – Raciborskiego Pikniku Drezynowego byli:
– Towarzystwo Entuzjastów Kolei (TEK)
– Kolej na Śląsk (KnŚ)
– Soldiers ASG

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *