Na jednym bilecie przez dwa kraje

P1010844Miła niespodzianka czeka miłośników podróży kolejami w naszym regionie wraz z wejściem w życie w grudniu nowego rozkładu jazdy pociągów. Koleje Śląskie wraz z kolejami czeskimi stworzą możliwość podróżowania po województwie śląskim i morawsko-śląskim na podstawie jednego, wspólnego biletu.


13 grudnia, wraz z początkiem obowiązywania nowego rozkładu jazdy, Ceske Drahy rozpoczną obsługę kursów z Frydka-Mistka do polskiego Cieszyna, natomiast Koleje Śląskie umożliwią możliwość bezpośredniego dotarcia z Katowic i Raciborza do czeskiego Bogumina. Oprócz tego, obie strony porozumiały się wstępnie w sprawie wspólnej oferty, pozwalającej na poruszanie się pociągami obu przewoźników na jednym bilecie.

Na początek będzie to bilet weekendowy, który obowiązywał będzie we wszystkich pociągach CD i KŚ poruszających się po szlakach kolejowych i obsługiwanych przez tych przewoźników w województwie śląskim w Polsce i województwie morawsko-śląskim w Czechach. Jednym słowem, kupując taki bilet w Katowicach będziemy mogli nim dojechać np. do Ostrawic, znajdujących się u podnóża Łysej Góry. Z drugiej strony, kupując bilet w Ostrawie, będzie można dojechać np. do Częstochowy u podnóża Jasnej Góry.

Aktualnie CD jak i KŚ prowadzą prace nad wdrożeniem zasad funkcjonowania nowego biletu do istniejących już taryf. Ostateczne formy jego obowiązywania i dystrybucji powinny być znane do końca października.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *