Wybierz imię dla nowych tramwajów

Fot. Tramwaje Śląskie
Fot. Tramwaje Śląskie

Tramwaje Śląskie dysponują już dwoma, spośród dwunastu zamówionych w firmie Modertrans Poznań nowych dwukierunkowych wagonów. A jakie imię otrzyma nowy wagon? To zależy od pasażerów, ponieważ spółka, podobnie jak przy okazji zakupu 30 nowych wagonów typu Twist, postanowiła że to mieszkańcy konurbacji górnośląskiej zdecydują jakie imię będą nosić nowego wagony.


Tramwaje Śląskie zdecydowały, że wagony typu Moderus Beta, wzorem tramwajów z rodziny Citadis, które znane są jako Karliki, otrzymują jedno imię. Proces „ochrzczenia” nowych tramwajów został podzielony na dwa etapy. W pierwszym, zostaną wybrane trzy imiona, które powtarzać się będą najczęściej. W drugim etapie, pasażerowie będą głosować na jedno z trzech najczęściej podanych imion. To które uzyska najwięcej głosów, trafi na nowe tramwaje.

Największa trudność polega na tym, by nie dublować imion, które noszą już inne wagony. Proponowane imię musi być inne niż dotychczasowe. Lista nadanych wcześniej imion wygląda następująco: Achim, Andzia, Alojz, Barbórka, Bercik, Bolek, Cila, Ecik, Francik, Gustlik, Helmut, Heniek, Jadzia, Janek, Jorguś, Karlik, Karolinka, Kazik, Krista, Lucka, Małgosia, Marylka, Pyjter, Rysiek, Sztefa, Tadek, Truda, Usia, Władek, Zbyszek, Zeflik, Zosia, Zyguś.

Propozycję imion należy wysyłać drogą elektroniczną na adres: tramwaj@tram-silesia.pl w terminie do czwartku 10.09.2015 r. do godziny 6:00. Wystarczy w temacie maila wpisać proponowane przez siebie imię.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *