Udane akcje SOK-istów

Fot. Komenda Główna Straży Ochrony Kolei
Fot. Komenda Główna Straży Ochrony Kolei

W ciągu ostatnich kilku dni Straż Ochrony Kolei z Katowic złapała dwie osoby odpowiedzialne za kradzież infrastruktury kolejowej. Pierwsza osoba „wpadła” 1 września na szlaku Stawiska – Katowice Muchowiec, a druga dzisiaj, podczas kradzieży kabla zasilającego w Sosnowcu.


Komenda Główna Straży Ochrony Kolei, poinformowała na swojej stronie, że jej pracownicy w dniu dzisiejszym ujęli sprawcę kradzieży kabla zasilającego. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Sosnowca, który skradł 110 metrów kabla. Jak udało się złapać sprawcę? Wszystko za sprawą dyżurnej ruchu stacji Sosnowiec Główny, która poinformowała Komendę Regionalną SOK w Katowicach o awarii rozjazdów. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi I Komisariat Policji w Katowicach, a złodziejowi zgodnie z art. 254 a k.k. grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Kilka dni wcześniej, a dokładnie 1 września, SOK z Katowic udaremniła kolejną kradież. Na szlaku Stawiska – Katowice Muchowiec SOK-iści z Grupy Operacyjno – Interwencyjnej SOK w Katowicach na gorącym uczynku ujęli złodzieja akcesoriów torowych. SOK odzyskała 8 podkładek szynowych oraz 52 wkręty torowe i przekazała je dyżurnemu ruchu nastawni Katowice Muchowiec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *