Nowe oprogramowanie ciągle z błędem…

Nowy biletomat na raciborskim dworcu
Nowy biletomat na raciborskim dworcu

W zeszłym tygodniu Koleje Śląskie chwaliły się montażem kolejnych biletomatów. Oprogramowanie od nowego dostawcy, niestety zawiera błąd, o którym pisaliśmy na łamach naszego portalu (Nowe oprogramowanie biletomatów z błędami – przyp. red.). Postanowiliśmy także całą sprawę zgłosić śląskiemu przewoźnikowi.


Nie udało nam się uzyskać informacji, czy Koleje Śląskie wyciągnęły jakieś konsekwencje wobec nowego dostawcy. Wiemy jednak co jest przyczyną błędu, o którym informowaliśmy w zeszłym tygodniu.

Dziękujemy za zwrócenie uwagi na wyłapane przez Pana nieścisłości. Uściślając, system naliczania ceny w stosunku do kilometrów działa prawidłowo. Biletomat po wpisaniu stacji „do” wybiera dla klienta trasę najkrótszą i na podstawie kilometrów obliczana jest cena biletu. Niestety, akurat w tym wypadku pojawiła się różnica w stosunku do zaproponowanej trasy a tej faktycznej. Problem został zgłoszony do producenta oprogramowania oraz do PKP Informatyki. Jesteśmy już w trakcie jego rozwiązywania – wyjaśnił nam Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Problem nie został jeszcze rozwiązany. Cała sprawa trwa już tydzień, trochę długo jak na jeden błąd…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *