TLK Szyndzielnia od piątku

257961Pociąg TLK Szyndzielnia relacji Bielsko-Biała – Wrocław i z powrotem rozpocznie kursowanie dopiero w najbliższy piątek, 4 września. Wszyscy, ktorzy planowali podróż tym pociągiem od jutra do najbliższego piątku, będą musieli skorzystać z innych rozwiązań, by dotrzeć do stolicy Dolnego Śląska.


Jeszcze w ubiegłym tygodniu zarówno komunikaty PKP Intercity jak i zarządcy infrastruktury mówiły o tym, że dawne Interegio, a od przejęcia przez PKP Intercity pociąg TLK Szyndzielnia rozpocznie kursowanie na swojej dotychczasowej trasie we wrześniu. Ponieważ korekta rozkładu jazdy wchodzi w życie jutro, a jest to 1 września, więc wszyscy byli przekonani, że właśnie od tego dnia będzie możliwość dotarcia bezpośrednim pociągiem z Bielska-Białej do Wrocławia, tym bardziej, że swoje kursowanie kończy dzisiaj wraz zakończeniem wakacji TLK Pirat, łączący oba miasta.

Tymczasem w piątek wieczorem na stronie internetowej PKP Intercity ukazała się informacja, że TLK Szyndzielnia, podobnie jak TLK Mamry i TLK Mewa, które „przeszły” do nowego przewoźnika rozpoczną swoje regularne kursy (w przypadku TLK Szyndzielnia codzienne) od 4 września, czyli dopiero za cztery dni. PKP Intercity podało również, że w poniedziałek, sobotę i niedzielę TLK Szyndzielnia składać się będzie z czterech wagonów, natomiast w pozostałe dni z trzech.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *