Objazdowa misja linii 148

PKP PLK
PKP PLK

Jeśli ktoś nam zarzuci, że stajemy się monotematyczni, to prosimy o wybaczenie. Jednak informowanie o remontach kolejnych szlaków kolejowych sprawia nam wielką przyjemność. A skoro dzieje się… Tym razem informujemy pasażerów korzystających z komunikacji kolejowej pomiędzy Żorami i Pszczyną, że od wtorku przez ponad dwa miesiące będą musieli przesiąść się do autobusów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będą prowadziły we wrześniu i październiku naprawę bieżącą jednotorowej linii nr 148, łączącą te miejscowości i pociągi nie będą kursowały tam w ogóle.


O tym, co dokładnie będzie robione przez najbliższe tygodnie mówi portalowi Silesia Info Transport Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP PLK S.A.: – Zakres prac na tym odcinku obejmuje m.in. wymianę pojedynczych podkładów, pojedynczych szyn, uzupełnienie tłucznia, mechaniczne podbicie toru, zamianę toru klasycznego na bezstykowy, a także wycinkę drzew i krzewów. Efektem tych prac będzie likwidacja punktowych ograniczeń prędkości oraz podniesienie prędkości na odcinku Suszec – Radostowice. Zakończenie wszystkich prac remontowych planujemy w listopadzie 2015 r.

Linia nr 148, oprócz podwyższenia parametrów transportowych, jest przygotowywana do jeszcze jednej, specjalnej roli. Wczoraj informowaliśmy o planach zarządcy infrastruktury dotyczących rewitalizacji szlaku Nędza – Rybnik – Żory – Chybie, planowanej w roku 2017. Właśnie linia 148 będzie stanowiła objazd w przypadku ewentualnej eskalacji robót na linii 157 miedzy Żorami a Chybiem. Wróćmy jednak do bieżącego roku. Od 1 września do 17 października (na razie) planowane jest całodobowe wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Żory – Pszczyna, a zastępczą komunikację autobusową zapewnią Koleje Śląskie, zgodnie z obowiązującym w tym okresie rozkładem jazdy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *