Tramwaje Śląskie z internetem?

PEsa

Internet w tramwajach – czy to w ogóle jest możliwe? Jak najbardziej! Czy Tramwaje Śląskie wzorem MPK Częstochowa mają zamiar montować wi-fi w swoich tramwajach? Postanowiliśmy to sprawdzić.


Mieszkańcy Częstochowy staną wkrótce przed sporym dylematem – wygoda i klimatyzacja czy wi-fi? Wszystko to za sprawą wysokich kosztów jakie Pesa Bydgoszcz zażyczyła sobie za montaż urządzeń wi-fi w swoich tramwajach. W związku z tym, MPK Częstochowa zamiast siedmiu Twistów z internetem, posiadać będzie posiadać siedem wagonów typu 105NA z dostępem do sieci. A Tramwaje Śląskie?

W tej chwili spółka ma inne priorytety niż montaż wi-fi w wagonach. Rozważamy wprowadzenie do specyfikacji zamówienia kolejnych nowych wagonów, z nowego Projektu, który chcemy realizować przy dofinansowaniu środkami Unii Europejskiej, zapisu o wyposażeniu wagonów od razu w urządzenia wi-fi – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Rzecznik nie wykluczył montażu urządzeń wi-fi w posiadanych już w wagonach, jednak w tej chwili spółka skupia się przede wszystkim na zakończeniu realizowanych zadań inwestycyjnych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *