Będzie bezpieczniej

Przejazd na ul. Głównej i Przestrzennej w Częstochowie to przejazd kategorii B z półrogatkami
Przejazd na ul. Głównej i Przestrzennej w Częstochowie to przejazd kategorii B z półrogatkami

Jeszcze w tym roku, w ramach prac uzupełniających na linii Fosowskie – Koniecpol, na odcinku Fosowskie – Częstochowa Stradom, zmodernizowanych zostanie dodatkowo 9 przejazdów kolejowych. Jest to konsekwencja wypadku na przejeździe kolejowym, do którego doszło 23 lipca w Blachowni, obok Częstochowy. Na szczęście skończyło się na potłuczeniach i zmiażdżonym samochodzie, choć tragedia była o krok.


Bezpieczeństwo inii kolejowej nr 61 było problemem już w momencie zakończenia modernizacji tzw. protezy koniecpolskiej. Jednak dopiero zdarzenie, w którym o mało nie zginął człowiek, skłoniło Polskie Linie Kolejowe do podwyższenia kategorii przejazdów kolejowych z C na B. Dzięki tej decyzji, część z przejazdów zyska półrogatki, które potoczenie określane są szlabanami.

Przez trzy miesiące, od września do listopada, mają potrwać prace modernizacyjne na przejazdach kolejowych w Pawnikowie, Lublińcu, Jawornicy, Lisowie, Blachowni i Częstochowie. Dobrze, że zarządca infrastruktury stara się podwyższać bezpieczeństwo na przejazdach, jednak należy postawić pytanie, dlaczego dopiero teraz?

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *