Będzie bezpieczniej

Przejazd na ul. Głównej i Przestrzennej w Częstochowie to przejazd kategorii B z półrogatkami
Przejazd na ul. Głównej i Przestrzennej w Częstochowie to przejazd kategorii B z półrogatkami

Jeszcze w tym roku, w ramach prac uzupełniających na linii Fosowskie – Koniecpol, na odcinku Fosowskie – Częstochowa Stradom, zmodernizowanych zostanie dodatkowo 9 przejazdów kolejowych. Jest to konsekwencja wypadku na przejeździe kolejowym, do którego doszło 23 lipca w Blachowni, obok Częstochowy. Na szczęście skończyło się na potłuczeniach i zmiażdżonym samochodzie, choć tragedia była o krok.


Bezpieczeństwo inii kolejowej nr 61 było problemem już w momencie zakończenia modernizacji tzw. protezy koniecpolskiej. Jednak dopiero zdarzenie, w którym o mało nie zginął człowiek, skłoniło Polskie Linie Kolejowe do podwyższenia kategorii przejazdów kolejowych z C na B. Dzięki tej decyzji, część z przejazdów zyska półrogatki, które potoczenie określane są szlabanami.

Przez trzy miesiące, od września do listopada, mają potrwać prace modernizacyjne na przejazdach kolejowych w Pawnikowie, Lublińcu, Jawornicy, Lisowie, Blachowni i Częstochowie. Dobrze, że zarządca infrastruktury stara się podwyższać bezpieczeństwo na przejazdach, jednak należy postawić pytanie, dlaczego dopiero teraz?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *