Tramwaje znów inaczej…

2400Zakończyły się prace remontowe infrastruktury tramwajowej w rejonie Placu Sikorskiego w Bytomiu. W związku z tym nastąpią korekty rozkładu jazdy niektórych linii tramwajowych. Korekty rozkładowe czekają nas także w Chorzowie, gdzie rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ulicy Wolności.


Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z zakończeniem prac remontowych w rejonie Placu Sikorskiego w Bytomiu od 10 sierpnia (poniedziałek) zmienią się rozkłady jazdy linii tramwajowych nr 19, 46 i 49.

Linia tramwajowa nr 19 – kursować będzie na trasie „Bytom Stroszek Zajezdnia” – „Chorzów Metalowców”.

Linia tramwajowa nr 46 – kursować będzie na trasie „Bytom Politechnika Śląska” – „Chorzów Metalowców”;

Linia tramwajowa nr 49 – wprowadzone zostaną korekty godzin odjazdów.

Jednak to nie koniec zmian, ponieważ w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy ul. Wolności w Chorzowie (odcinek od skrzyżowania z ul. Chrobrego do skrzyżowania z ul. Powstańców) również od dzisiaj (10 sierpnia) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Ruch kołowy w tym rejonie zostanie wyłączony, a linie autobusowych komunikacji zastępczych –  T-9 oraz T-20 kursować będą objazdami.

W kierunku do Chorzowa Batorego i Świętochłowic po obsłudze przystanku „Chorzów Plac Hutników”,  autobusy pojadą ulicami: Rynek, Powstańców, Hajducką do włączenia się na swoje dotychczasowe trasy.

W kierunku do centrum Chorzowa, po obsłudze przystanku „Chorzów ZUS”, autobusy pojadą ulicami: Dąbrowskiego, Konopnickiej, Bogedaina, Kościuszki.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *